Heureka.sk - overene zakaznikmi

Zľava 2% iba cez eshop - kód "promo2"

Testy na COVID-19

Testy na COVID-19 na profesionálne použitie

V súvislosti so skutočnosťou, že všetky druhy registrovaných testov na COVID-19, teda protilátkové, antigénové aj PCR, sú určené výhradne na profesionálne použitie, musí ich vykonať a vyhodnotiť riadny zdravotný pracovník, ktorého definícia je stanovená v samotnom zákone. Ani protilátkové, ani antigénové, ani PCR testy tak nie je možné zaobstarať na samodiagnostiku.
Pre viac informácií vám odporúčame nahliadnuť na stránky ŠÚKL, kde nájdete ako dôležité otázky a odpovede týkajúce sa testov na COVID-19, tak aj podrobnosti o jednotlivých typoch testov.

 

Antigénový COVID-19 Ag test + Influenza A/B NADAL® (20ks)

COVID-19 test
Detekcia antigénov + chrípky
SKLADOM

TESTY NA COVID-19

V súčasnosti rozlišujeme tri základné druhy testov, ktoré sú schopné vypovedať bližšie špecifikácie súvisiace s ochorením COVID-19. Konkrétnymi typmi sú protilátkové testy, antigénové testy a PCR testy. Všetky prevedenia testov na COVID-19 musia byť náležite zaregistrované v jednom z členských štátov Európskej únie, za čo v našom prípade zodpovedá Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL).

Každé z uvedených testov, ako protilátkové, antigénové, tak aj PCR, majú svoje opodstatnené využitie. Keďže ŠÚKL nepredstavuje ústav, ktorý by bol kompetentný odporúčať spôsob testovania, resp. vhodnosť jednotlivých druhov testov, je pri záujme vykonať testovanie nutné postupovať podľa pokynov daného regionálneho úradu verejného zdravotníctva alebo zamestnávateľa.

Testovacie metódy vs priebeh infekcie metódou testu protilátok
testovacie metódy vs priebeh infekcie metódou testu protilátok
Testovacie metódy vs priebeh infekcie metódou antigénového testu
testovacie metódy vs priebeh infekcie metódou antigénového testu


Protilátkové testy

  • Pri protilátkových testoch na COVID-19 sa zisťujú protilátky proti vírusu.

Informácie: Vzhľadom na to, že odštartovanie obrany trvá telu istú dobu, protilátky sa dajú zistiť až po uplynutí určitých dní od počiatočných príznakov ochorenia. Protilátkové testy sa zvyknú vykonávať odobratím vzorky z krvi, pričom výsledný verdikt môže byť známy už v priebehu niekoľkých minút. Zjednodušene - protilátkovým testom zistíte primárne, či ste ochorenie COVID-19 prekonali a najviac infekčnú časť ochorenia máte za sebou.


Antigénové testy

  • Antigénové testy na COVID-19 a vírusovú chrípku fungujú na základe zistenia bielkoviny v obale vírusu.

Informácie: Keďže antigénové testy sú najcitlivejšie v čase, kedy sa v sliznici nosa a hrdla koncentruje najväčšie množstvo vírusu, najpresnejšie výsledky poskytnú približne 3 až 5 dní po prvých príznakoch ochorenia. Ich najväčšou devízou je rýchlosť určenia výsledku, ktorý môže byť známy za menej ako 20 minút. Zjednodušene - antigénovým testom zistíte, či ste ochorením COVID-19 nakazení práve v najviac infekčnom štádiu.

PCR testy

  • PCR testy na COVID-19 fungujú na základe detekcie genetického materiálu vírusu.

Informácie: PCR testy sú síce v súčasnosti považované za najpresnejšiu a najspoľahlivejšiu metódu odhalenia ochorenia COVID-19 , no laboratórne spracovanie výsledkov po výtere z nosohltana zaberie niekoľko hodín. Zjednodušene - PCR testom zistíte, či máte v tele prítomné vírusy ochorenia COVID-19 takmer hneď po nakazení až po koniec príznakov.

profesionálny prístup a perfektná kvalita tlače, určite sa sem ešte vrátim
Overený zákazník
ústretový personál a navyše vyhoveli aj neštandardným požiadavkám. Odporúčam
Overený zákazník
Vynikajúca kvalita tlače a rýchle spracovanie požiadavky
Overený zákazník